مزایا و معایب پروژه های طراحی وب بزرگی که باعث تغییر زندگی می شوند

1397/09/22
در این مقاله می خواهیم مزایا و معایب پروژه های طراحی وب بزرگی که باعث تغییر زندگی می شوند را بررسی کنیم
اگر برای مدتی بعنوان فریلنسر یا بخشی از یک آژانس طراحی وب شده باشید، فرصت های فراوانی به دست آورده اید بنابراین در این مقاله می خواهیم مزایا و معایب پروژه های طراحی وب بزرگی که باعث تغییر زندگی می شوند را بررسی کنیم.

مزایا و معایب پروژه های طراحی وب بزرگی که باعث تغییر زندگی می شوند

اگر برای مدتی بعنوان فریلنسر یا بخشی از یک آژانس طراحی وب شده باشید، فرصت های فراوانی به دست آورده اید. مواردی که می توانند رضایت بخش باشند شاید حتی یک یا دو مهارت جدید نیز در آن بیاموزید در غیر این صورت ممکن است شما در هر راه قرار بگیرید و برایتان ضرر هایی نیز داشته باشد - اما حداقل شما می توانید یک درس خوب از زندگی دریافت کنید.

سپس آن فرصت های نادر وجود دارد که واقعا می تواند تاثیر بزرگی داشته باشند که شاید به معنای افزایش قابل توجهی در حقوق و یا مسئولیت های بیشتر باشد بطور کلی می تواند به معنای تغییر اساسی در نحوه کار شما و یا حتی زندگی شما باشد.

در واقع این تغییرات می تواند مثبت یا منفی باشد. این نوع پروژه ها دارای برخی خطرات هستند. چگونه بدانید که آیا این تعهد را قبول کنید یا خیر ؟

 

یک تاریخچه کوچک

اول، من اندکی پس زمینه را به اشتراک می گذارم. این موضوع در سال گذشته برای من اتفاق افتاد و من یک پروژه بالقوه ارائه دادم که یک سری تغییرات عمده برای من به ارمغان آورد واساسا ساختار کسب و کار من را تغییر داد. وضعیت برای من بسیار عصبی کننده بود.

من شما به برخی از مزایا و معایبی که باید در هنگام ملحق شدن به پروژه به آنها توجه کرد می پردازم. از آنجایی که هر فرصتی، شانس های منحصر به فردی در اختیار افراد می گذارد، امیدوارم که این مقاله صرف نظر از موقعیت شما بتواند به شما کمک کند.

 

تغییر برای بهتر شدن ؟

اولین چیزی که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا با یک پروژه بزرگ درگیر شوید یا خیر ،این است که چه نوع تغییراتی را ایجاد می کند. از آنجا، شما باید تصمیم بگیرید که آیا واقعا میخواهید این تغییرات را بپذیرید یا خیر.

به عنوان مثال، بیایید به پروژه ای که در بالا ذکر شد نگاه کنیم. من تقریبا دو دهه کامل در خانه به عنوان یک مترجم انفرادی کار می کنم. این پروژه به معنای ترکیب نیروها با کسی است که با من دوستی و احترام متقابل دارند، بود. بنابراین، مسئله این نبود که ما بتوانیم با هم کنار بیاییم یا فقط کار خوبی را ارائه دهیم. من این کار را برای مدت طولانی انجام دادم - آیا واقعا می خواستم از آن انصراف دهم ؟- علاوه بر این، کار زیادی در مشاغل کسب و کارهای موجود ما وجود دارد. آیا می توانم چنین چیزی را اداره کنم؟ سوم، من تنها تصمیم گیرنده هستم. این دیگر در تنظیمات جدید صادق نیست.

 

همچنین برخی تغییرات واقعا مثبت نیز در مورد آن وجود دارد. یکی اینکه، من دیگر مسئولیت برخی از وظایف کاری را که از آن لذت نمی برم به عهده ندارم- مانند حسابداری . هم چنین امکان بالقوه ای برای رشد سرمایه گذاری جدید وجود دارد که ما می توانیم انجام دهیم. همچنین می تواند در طول زمان پروژه های سطح بالاتری به شما پیشنهاد شود.

این نکته سخت است که مثبت و منفی بالقوه را در ذهن خود محاسبه کنیم. اما مهم است که نگاهی به همه چیز داشته باشیم - حتی جزئیات دقیق تر باید در نظر گرفته شوند. همه آنها می توانند بر روی کسب و کار و زندگی شما تأثیر بگذارند.

 

پیامدهای "نه" گفتن

گاهی اوقات، "نه" گفتن پیامدها و عکسالعمل هایی در پی دارد. اگر، برای مثال، شما فرصتی برای شروع یک سرمایه گذاری جدید با یک مشتری که برای مدت طولانی است با وی کار می کنید را رد کنید، آیا این به معنای پایان رابطه است؟ در حالی که شما امیدوار هستید حداقل وضعیت را حفظ کنید، به وجود آمدن یک نتیجه منفی اجتناب ناپذیر است.

صادقانه بگویم، این نوع وضعیت ممکن است باعث شود که شما آرزو کنید ای کاش این فرصت بزرگ هرگز برای شما به وجود نمی آمد. و یا ممکن است احساس کنید که زندگی فعلی شما گره خورده است.

در هر صورت، شما باید با آنچه که با تصمیم شما پیش می آید، کنار بیایید. و این کاملا امکان پذیر است که هیچ نتیجه ی ایده آلی به دست نیاید.

بنابراین، شما چه چیزی را انتخاب می کنید؟ این به این بستگی دارد که آیا در وضعیت فعلی کسب و کار شما قادر به "نه" گفتن هستید یا خیر.

 

اثرات بیرونی و عوارض جانبی

فراتر از آن که فکر کنید چطور همه چیز بر شما تاثیر می گذارد، مهم است که فکر کنید چه کسی ممکن است با تصمیم شما تحت تأثیر قرار گیرد. یکی از بزرگترین نگرانی های من این بود که چگونه تصمیممات من بر مشتریانم که سالیان زیادی با من بوده اند تاثیر می گذارد و چیزی که اصلا نمی خواهم انجام شود این است که کار آنها را مختل کنم. خانواده ام نیز تحت تاثیر قرار می گیرند زیرا من دیگر در خانه کار نخواهم کرد.

اگر استفاده از یک فرصت بزرگ به این معنی است که مشتریان فعلی خود را رها کنید (خوشبختانه، من نتوانستم)، شما باید خیلی جدی و سخت فکر کنید که چه اتفاقی خواهد افتاد. اگر این امکان برای شما وجود نداشته باشد که شما در دراز مدت مشغول همکاری با آنها باشید، خوشایند است که شخص دیگری که بتواند به آن کار ملحق شود ، پیدا کنند. به سادگی خداحافظی کردن احتمالا بهترین استراتژی شما نیست.

شما همچنین ممکن است هرگونه قرارداد موجود را که درگیر آن هستید در نظر بگیرید. ممکن است مبادرت به تغییر اساسی یا بیرون آمدن از این تعهدات آسان و ارزان نباشد.

و نیازی به گفتن نیست که هر چیزی که خانواده شما را تحت تاثیر قرار می دهد یک امر بزرگ است. تغییرات در زندگی آنها، حتی در موارد جزئی، باید مورد توجه قرار گیرد.

تصمیم گیری نهایی

در نهایت، شما باید تصمیم بگیرید که آیا نکات مثبت بیش از پی آمد های منفی بالقوه است یا خیر. شما همچنین باید در نظر بگیرید که این کار برای شما و اطرافیان شما به چه معنااست.

من، بیش از اندازه راجع به این مسئله فکر کرده ام و نگران بوده ام. در نهایت، من تصمیم گرفتم یک تغییر بزرگ در زندگی ام داشته باشم . از بیرون، ممکن است به نظر برسد که من  مستقیما عمل کرده ام و برای هیچ چیز نگران نبوده ام.

با این حال، من خوشحالم که فرصتی برای چنین حسی داشتم - حتی اگر این اتفاق نیفتاد. من در طول این فرایند و این  کسب و کار بسیار یاد گرفتم و به عنوان یک پاداش، ایده ی نوشتن این مقاله به ذهن من رسید! این فقط نشان می دهد که شما می توانید از هر تجربه چیزی مثبت بیابید.

برای مشاهده نظرات باید وارد شوید